Autofólie Llumar – tónování autoskel

Protisluneční a bezpečnostní autofólie Llumar

Jsme autorizovaná dílna pro instalaci autofólie Llumar. O našich zkušenostech a mnohaleté praxi hovoří nejen spokojení zákazníci, ale také výsledky celorepublikové soutěže v instalaci autofolií Llumar na autosklo, kde byl rozhodující čas instalace a kvalita provedení. Ve 2 disciplínách jsme se umístili na 1. a 2. místě.

Autofólie Llumar se řadí ke špičkovým materiálům používaných k tónování skel a autoskel po celém světě. Pro instalaci v ČR mají platný atest 8SD.

Nepřekonatelnými vlastnostmi autofolií Llumar jsou především kvalita a možnosti přizpůsobit se i složitě tvarovanému autosklu a následně tak provést instalaci z jednoho kusu fólie.

Autofólie Llumar lze dělit do dvou skupin a to na bezpečnostní a protisluneční. Každá z fólií je složena z několika samostatných vrstev, odráží škodlivé UV záření a je odolnější proti poškrábání. Fólie je možné kombinovat, ovšem za předpokladu, že první nainstalovanou fólií musí být fólie bezpečnostní. Na tu pak lze aplikovat i folii protisluneční.

V dnešní době lze pořídit autofolie za velice nízkou cenu od „bezejmenných“  dodavatelů, které jsou barveny levnými barvivy a nejsou opatřeny UV filtry. Za nízkou cenu tak získáte autofólii, která během 1-2let vybledne a zmatovatí, bude mít fialový nádech, zhorší se průhled, rozeznávání barev a autofólie přestane plnit svou původní fukci. Doporučujeme proto využít služeb ověřených a autorizovaných instalačních středisek, kde je využití kvalitních materiálů a pečlivá instalace samozřejmostí.

Instalace autofolií a tónování autoskel

Bezpečnostní či protisluneční autofólii je možné aplikovat na zadní část vozu(zadní boční dveře, kufr), kde propustnost autofólie není nijak omezena, ale i na přední boční dveře (řidič + spolujezdec), kde je prostupnost omezena na min. 70%. Skla sice bývají zatmavena již z výroby, avšak naše nabídka obsahuje i nový typ autofolie, které odrážejí značnou část tepla a zároveň zachovávají prostupnost, která je stanovena předpisy a zákonem. Skla Vám ochotně přeměříme přístrojem na měření propustnosti autoskel (autofolie) a vybereme vhodnou fólii s maximálním učinkem a v rámci zákona.

Instalaci autofólií Llumar je možné provádět celoročně bez ohledu na počasí a venkovní teploty.

Bezvadná průhlednost, dlouhá životnost a celkový vzhled autofolie záleží především na kvalitně provedené instalaci, proto doporučujeme instalaci fólií v našem autorizovaném středisku.

Protisluneční autofólie na autosklo

protislunecni autofolie llumar

V létě chrání folie na autoskle interiér vašeho vozu před blednutím a přehříváním, chrání Vaše děti a ostatní cestující před ostrým světlem a snižují teplotu uvnitř vozu. Sníží se tak i nutnost používání klimatizace (až o 30%), což se pozitivně projeví i na spotřebě pohonných hmot.

Vyhřívání zadního okna nebrání v instalaci autofólie a nezhoršuje jeho funkci. Naopak. Teplo, které by se z topení jinak vyzářilo i do prostoru vozu, je fólií na skle odráženo zpět, čímž urychluje potřebnou dobu k rozmrznutí.

U protisluneční fólie je kladen důraz na průhlednost a co nejvyšší pohlcení slunečního světla a tepla. Proto Vám rádi individuálně doporučíme tu nejvhodnější variantu pro váš konkrétní vůz a Vaše potřeby.

V případě, že máte zájem o instalaci fólií i na autosklo u řidiče a spolujezdce, které bývá tónované již z výroby, zdarma ho přeměříme naším přístrojem na měření propustnosti a doporučíme vhodný typ fólie v souladu se zákony, předpisy STK a zákony EU. Propustnost „předních“ bočních autoskel musí být min. 70%.

Na zadní boční skla není propustnost zákonem ani předpisy omezena, výběr fólie je tak především na Vás.

Autofólie řady AT jsou základní protisluneční autofólie se zárukou 3 roky. Autofólie řady ATR obsahují oproti řadě AT titanove vrstvy a tím jsou tyto fólie schopny odrazit a pohltit skoro dvojnásobné množství tepla (až 82%). Na autofolie řady ATR je záruka 10 let. Speciální autofólie AT35GN je 100% náhrada SUNSETu (originální tónování) používaného značkami VW, Škoda a Seat.

Autofólie řady AT

Označení fólie Typ fólie Zabarvení fólie Potlač. sluneční energie(%) Přenos světla(%) Odraz světla(%) Stínící koeficient Útlum UV (min %) Absorbce(%)
AT 05 GR SR HPR autofólie Černá 45 5 5 0.63 99 54
AT 15 GR SR HPR autofólie Černá 35 18 5 0.74 99 39
AT 35 GR SR HPR autofólie Černá 35 34 6 0.73 99 38
AT 50 GR SR HPR autofólie Černá 26 53 7 0.85 99 26
AT 05 CH SR HPR autofólie Zelená 41 5 8 0,34 99 56
AT 20 CH SR HPR autofólie Zelená 37 22 6 0.73 99 42
AT 35 CH SR HPR autofólie Zelená 32 37 6 0.78 99 35
AT 50 CH SR HPR autofólie Zelená 26 53 6 0.85 99 26
AT 35 GN SR HPR autofólie Sunset VW,Škoda 35 35 8 - 99 39

Autofólie řady ATR

Označení fólie Typ fólie Zabarvení fólie Potlač. sluneční energie(%) Přenos světla(%) Odraz světla(%) Stínící koeficient Útlum UV (min %) Absorbce(%)
ATR 05 CH SR HPR autofólie Zelená 70 5 12 0.34 99 56
ATR 15 CH SR HPR autofólie Zelená 53 15 10 - 99 54
ATR 20 CH SR HPR autofólie Zelená 56 21 12 0.5 99 54
ATR 35 CH SR HPR autofólie Zelená 51 38 14 0.56 99 45
ATR 50 CH SR HPR autofólie Zelená 44 55 8 - 99 45

Bezpečnostní autofólie

Bezpečnostní autofólie na autoskla jsou čiré, skládají se z několika bezpecnostni autofolie llumarvrstev tak, aby polyesterová vlákna každé vrstvy filmu byla kolmá na vrstvu předchozí. Tím se několikanásobně zvyšuje pevnost a odolnost bezpečnostní autofólie.

Aplikací bezpečnostní fólie na vaše autosklo zvýšíte odolnost jak při rozbití samotného skla např. při nárazu či autonehodě, tak i při pokusu o vniknutí náhodného zloděje.

Autosklo se roztříští i s instalovanou bezpečnostní autofólií, ale nevysype se, zůstává nalepené na fólii a chrání tak Vaše děti, posádku i interiér.

V naší nabídce máme bezpečnostní autofólie tloušťky 100, 200 a 300 mikronů.

Pro lepší představu o funkčnosti bezpečnostní auto folie Vám doporučujeme shlédnout následující videa.

Bezpečnostní okenní fólie na okna a skla

Označení fólie Typ fólie Zabarvení fólie Potlač. sluneční energie(%) Přenos světla(%) Odraz světla(%) Stínící koeficient Útlum UV (min %) Absorbce(%)
SCL SR PS 12 bezpečnostní čirá 19 85 10 0.99 98 9
SCL SR PS 8 bezpečnostní čirá 16 88 9 0.99 95 7
SCL SR PS 7 bezpečnostní čirá 16 88 9 0.99 95 7
SCL SR PS 4 bezpečnostní čirá 16 89 9 0.99 95 7
SCL ER PS 4 bezpečnostní čirá venkovní 16 89 9 0.97 99 7

Životnost a odolnost

Fólie Llumar bez problémů odolají běžnému stahování okna, mytí, škrábání nehty a údery hračkami našich nejmenších. Samozřejmě však nejsou nezničitelné – lze je poškrábat ostrými a tvrdými předměty. Pokud je ale majitel vozu opatrný, není nijak výjimečné, aby mu autofólie LLumar vydržely i přes 10 let v netknutém a původním stavu.

Demontáž/odstranění autofólií

Pokud na svém voze již fólie máte a nejste s nimi spokojeni, neodpovídají vyhlášce nebo je chcete jednoduše odstranit, doporučujeme obrátit se na nás, na odborníky. Vyvarujete se tak poškození vyhřívání zadního skla a antén či poškrábání skla.

Atest, osvědčení

Po instalaci obdrží každý náš zákazník potvrzení o homologaci, tzv. ATEST (typový list o provedené úpravě tónování skel, který je nutno předložit při kontrole Policie ČR).

Ceník instalace auto folie s atestem na Váš vůz naleznete zde.

Neváhejte nás kontaktovat, ochotně Vám odpovíme na každý dotaz