Tepelně izolační okenní fólie na okna a skla

Označení fólieTyp fólieZabarvení fóliePotlač. sluneční energie(%)Přenos světla(%)Odraz světla(%)Stínící koeficientÚtlum UV (min %)Absorbce(%)
VE 50 SR CDFtepelně izolačnísuper světlá5749270,499933
LEP 70 SR CDF – EnerLogic 70vnitřnísuper světlá4662140,639939
LEP 35 SR CDF – EnerLogic 35vnitřnízlatá střední6732440,399944

Speciálním typem okenní fólie je tepelně izolační folie, nazývaná také jako fólie thermoizolační i termoizolační.

Jedinečnost tohoto typu folie spočívá ve výrobě, která probíhá metodou vakuového naprašování. Samotnou vrstvu folie tak tvoří několik tenkých vrstev kysličníků kovů, které jsou kombinovány s vrstvou chemicky čistého kovu. Novinkou na trhu je keramická fólie, která neobsahuje kovy.

Jednou ze základních vlastností této folie je zadržení infračerveného záření, čili tepla, které produkují všechna topná tělesa v objektech a následně tak i snížení tepelných ztrát.

Tepelně izolační okenní folie výrazně zlepšují izolační vlastnosti prosklených ploch. Jsou celoročně vhodné i pro chladnější oblasti.

V letních měsících omezují pronikání tepelného slunečního záření a šetří výdaje za klimatizaci. V těch zimních pak snižují výdaje za topení.

Termoizolační fólie na oknech a sklech rovněž zamezují až z 99,9% průniku škodlivých UV paprsků a rovněž chrání interiér a popř. vystavené zboží před vyblednutím.

I tepelněizolační okenní fólie zabrání roztříštění skla při rozbití a chrání osoby před pořezáním. Po silném úderu sice skleněná tabule praskne, ale popraskané sklo i nadále zůstává v rámu okna díky okenní folii. Nehrozí vysypání střepů a pořezání osob.

Výhody termoizolačních fólií

Výhodou tepelně izolačních fólií je bez pochyby fakt, že ji lze kombinovat i s externí protisluneční fólií. V kombinaci těchto fólií dochází ke znatelnému snížení nežádoucího přehřívání interiéru a snížení úniku tepla.

  • tepelné úspory bez nutnosti měnit okna
  • snížení teploty v místnosti v letních měsících
  • v zimních měsících zadrží 60% záření topných těles
  • zachovává vysoký prostup světla – 70%
  • zadrží 99% UV záření
  • zmírňuje vyblednutí zařízení interiérů, předmětů a zboží
  • částečné zabezpečení oken proti rozbití a zlodějům

Využití tepelně izolační fólie

Skla a okna budov, rodinných domů, bytů (balkonů), kanceláří, výrobních prostor, střešní okna, zimní zahrady a všude tam, kde jsou vysoké náklady na vytápění a klimatizaci.

Specifikace

Tepelně-izolační fólie jsou schváleny Státním zdravotním ústavem pro používání v interiérech a také zdravotně nezávadné.

Instalace a údržba

Tento typ fólie se instaluje na vnitřní stranu skla. Sklo musí mít hladký povrch a tloušťku alespoň 3mm. Je možné ji aplikovat celoročně, bez ohledu na počasí. Demontáž samotného skla není nutná.

Instalaci nelze provést na nerovná a „umělá“ skla, jako jsou např. polykarbonáty, plexiskla aj.

Údržba a čištění probíhá jako u klasických oken. Voda, saponáty, jemné hadříky, papírové utěrky, stěrky… Nutno se vyvarovat ředidlům, rozpouštědlům, agresivním chemickým čistícím přípravkům zvláště s obsahem čpavku a abrazivu, ostrým a tvrdým předmětům.

 S výběrem vhodné fólie Vám rádi a ochotně poradíme, včetně vypracování předběžné kalkulace.

 

[contact-form-7 id=“59″ title=“Kontaktní formulář  1″]